سرویس و نگهداری آسانسور

سرویس و نگهداری آسانسور یکی از مهمترین خدماتی است که یک شرکت سرویس کار آسانسور ارائه می‌دهد. آسانسور وسیله‌ای است که در اکثر ساختمان‌ها از آن استفاده می‌شود. جابه‌جا شدن بین طبقات مختلف یک ساختمان، بدون استفاده از آسانسور امری دشوار و طاقت‌فرسا خواهد بود. به همین دلیل مهم است که در انتخاب آسانسور به استاندارد بودن آن توجه داشته باشیم و نصب آن را به شرکت‌های معتبر و مجرب بسپاریم. اما آسانسورها پس از نصب و راه‌اندازی نیاز به سرویس دوره ای نیز خواهند داشت. دلیل این موضوع آن است که قطعات مختلف آسانسور دچار استهلاک می‌شوند و لازم است برای تعویض یا تعمیر آنها اقدام کنیم. سرویس دوره ای آسانسور می‌تواند از بسیاری هزینه‌های هنگفت که در اثر خرابی به‌وجود می‌آیند جلوگیری کند و همچنین حوادث و خطرات احتمالی را به میزان قابل توجهی کاهش  دهد.

سرویس و نگهداری آسانسور دقیقا به چه معناست؟

منظور از سرویس و نگهداری آسانسور آن است که بخش‌های مختلف و قطعات آن به‌صورت دوره‌ای مورد بازدید و بررسی قرار بگیرند تا اگر نقص یا ایرادی دارند، در سریع‌ترین زمان ممکن برطرف شود. از این نظر می‌توانیم آسانسور را با خودرو مقایسه کنیم. شما پس از طی کردن مسافت مشخصی با اتومبیل خود، باید آن را سرویس کنید و برخی قطعات و سیالات آن را تعویض نمایید. حتی ممکن است در بررسی کلی که توسط مکانیک صورت می‌گیرد، معلوم شود که خودروی شما یک نقص بزرگ پیدا کرده است و باید هر چه سریع‌تر تعمیر شود. آسانسور هم دقیقا به چنین بررسی و چکاپ دوره‌ای نیاز دارد.معمولا پیشنهاد می‌شود که سرویس ماهیانه آسانسور را از یاد نبرید. البته در اینجا بحث هزینه سرویس آسانسور هم مطرح می‌شود که معمولا برای صاحبان و ساکنین ساختمان‌ها اهمیت زیادی دارد. نکته‌ای که در این مورد باید مورد اشاره قرار بگیرد آن است که شما با پرداخت یک هزینه کم می‌توانید جلوی خرج‌های سنگین‌تر را بگیرید و مهمتر از آن، جان و سلامت استفاده‌ کنندگان از آسانسور را حفظ کنید. اگر نسبت به تعمیر و نگهداری آسانسور حساس نباشیم، ممکن است با عواقب جبران‌ناپذیری مواجه شویم.هزینه‌ اندکی که به‌صورت دوره‌ای به شرکت سرویس آسانسور پرداخت می‌کنید، یک هزینه اضافی و غیرضروری نیست، بلکه از خرابی‌های بزرگ جلوگیری می‌کند و امنیت شما و عزیزان‌تان را تضمین می‌نماید. تصور کنید که سیم بکسل آسانسور شما دچار آسیب شود و به دلیل عدم سرویس دوره‌ای، این مورد را تشخیص ندهید. همین موضوع در نهایت می‌تواند پاره شدن سیم بکسل و سقوط آسانسور را به دنبال داشته باشد که خسارت‌های جانی و مالی آن بسیار سنگین خواهد بود

عدم سرویس دوره ای آسانسور چه پیامدهایی دارد؟

اگر شما سرویس دوره ای آسانسور را نادیده بگیرید، طبیعی است که در هزینه‌های ساختمان تا حدی صرفه‌جویی کرده‌اید؛ اما آیا این کار درست است؟ شاید با عدم سرویس ماهیانه، مخارج ساختمان را کاهش دهید، اما در نظر داشته باشید که اگر یکی از بخش‌های اصلی آسانسور ناگهان خراب شود و مجبور به تعمیر یا عوض کردن آن باشید، باید چندین برابر هزینه سرویس را پرداخت کنید. در ضمن ممکن است تا چند روز هم امکان استفاده از بالابر وجود نداشته باشد. در کنار همه اینها باید به خطرات جانی که سرنشینان آسانسور را تهدید می‌کنند نیز اشاره داشته باشیم.

گاهی یک ایراد کوچک در آسانسور که با هزینه‌ای اندک قابل برطرف شدن است، منجر به ایجاد یک خرابی بزرگ می‌شود و دردسر می‌آفریند. برای مثال اگر روغن گیربکس کاهش پیدا کند، با اضافه کردن کمی روغن می‌توانید مشکل را برطرف کنید. اما اگر بازدید ماهیانه نداشته باشید و متوجه کمبود روغن نشوید، احتمال متلاشی شدن موتور گیربکس هم وجود دارد که این مورد خرج زیادی روی دست‌تان می‌گذارد.اگر می‌خواهید از هزینه‌های سنگین برای تعمیر آسانسور جلوگیری کنید و همچنین امنیت را برای خودتان و همه استفاده کنندگان از آسانسور فراهم آورید، به هیچ وجه سرویس و نگهداری آسانسور به‌صورت مرتب و ماهیانه را فراموش نکنید

بهترین سرویس کار آسانسور را چگونه بشناسیم

یک شرکت سرویس آسانسور باید تمام مجوزهای لازم جهت نصب، تعمیر و سرویس انواع آسانسورهای را داشته باشد. این شرکت‌ها باید از افراد متخصص و مجرب برای خدمت‌رسانی به مشتریان خود استفاده کنند. متاسفانه تعداد سرویس کاران غیرمجاز هر روز در حال افزایش است و افراد نیز بدون آگاهی به این سرویس کاران مراجعه می‌کنند و بازدید دوره‌ای آسانسور خود را به آنها می‌سپارند. اکیدا توصیه می‌کنیم که جهت دریافت تمامی خدمات مربوط به آسانسور، صرفا به مراکز و شرکت‌های معتبر و دارای صلاحیت مراجعه کنید.

شرکت پله برقی و  آسانسورتک سازان ستاره فردا  یکی از شناخته‌شده‌ترین مراکز نصب و خدمات سرویس آسانسور در کلان شهر رشت می باشد که تاکنون پروژه‌های بزرگ زیادی را با موفقیت به انجام رسانده و رضایت مشتریان خود را در این زمینه جلب کرده است. اگر به دنبال نصب، طراحی و مونتاژ آسانسور و پله برقی و سرویس نگهداری آسانسور در استان گیلان هستید، می‌توانید به این شرکت مراجعه کرده یا از طریق تماس با کارشناسان مجرب آن، مشاوره کاملی در خصوص نصب، راه اندازی،طراحی و مونتاژ آسانسور و پله برقی و سرویس نگهداری ماهانه دریافت کنید. شما مشتریان عزیز میتوانید با مراجعه به سایت استاندارد استان و هم چنین وزارت صنعت، معدن و تجارت از اعتبار قانونی شرکت پله برقی و آسانسور تک سازان مطمئن شوید.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.